Porselen Diş

Edremit Porselen Diş

Belli nedenlerle hasar görmüş, işlevselliğini yitirmiş kişinin fiziksel görünümünü, konuşmasını ve gülüşünü estetik açıdan olumsuz yönde etkileyen dişlerin yerine yenilerinin yapılması işlemidir. Sonuçları itibariyle fiziksel olduğu kadar estetik bir gülümseme ve güzel bir dış görünüş yaratması açısından aynı zamanda psikolojik bir müdahaledir ve müdahalenin çift taraflı bir sonuç vermesinden dolayı son derece verimli bir tedavi biçimidir.

Uygun ve doğru tedavi şekilleri ve bu tedaviyi uygulayan uzman doktorlar bugün porselen diş tedavisinde büyük bir başarı oranının yakalanmasını sağlamıştır. Bu sayede insanlar artık rahatça günlük hayattaki fiziksel eksikliklerini giderebilir ve dişlerinin doğal işlevlerini yerine getirmelerini sağlayabilir hale gelmiştir.


porselen diş tedavisi ve uygulaması

Gelişen tıbbi gelişmeler ve materyaller sayesinde insanlar bugün fiziksel kaygılarından daha rahat kurtulup fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hayat sürebilmektedir.

Porselen dişler doğal dişlerin gerektirdiği bakımlardan ekstra bir bakıma ihtiyaçları duymazlar. Porselen diş tedavisinin öncesinde ve sonrasında rutin bakıma devam etmek gerekir. Fakat doğal dişlerde de olduğu gibi bu rutin bakımın aksatılması zamanla tekrar eski sorunların baş gösterebileceği anlamına gelir bu yüzden diş bakımı konusunda öncesi ve sonrası arasında pek fark bulunamamaktadır.

Porselen diş tedavisinde kullanılan materyaller insan vücuduyla kesin bir uyum sağlar. Yeni tıbbi gelişmeler insan vücudunun verebileceği alerjik reaksiyonu ortadan kaldırmış bulunmaktadır.

Porselen diş tedavisi fiyatları hakkında sabit bir fiyat vermek her tedavide ve cerrahi müdahalede olduğu gibi kesinlikle mümkün değildir. Porselen Diş Fiyatları hastanın durumuna göre, uygulanacak yönteme göre ve bu yöntemi uygulayacak uzmana göre değişir. En basit ekonomi teorilerine göre bir hizmetin veya bir malın fiyatının farklılık göstermesi durumu hayatın her alanında olduğu gibi tıbbi müdahale fiyatlarında da kendini en keskin şekilde belli etmektedir.

Bu yüzden porselen diş kaplamada kesin bir fiyat alabilmek için uzman hekimlere başvurulması gerekmektedir.

Full porselen kaplamalar

Güçlendirilmiş porselenden yapılmaktadırlar.  Metal olsun veya herhangi bir madde olsun kullanılmaz. Maliyet açısından normal porselen kaplamalara nazaran daha pahalıdır.  Fakat doğal dişe en yakın estetik bir görüntüye sahiptirler.

Porselen Diş kaplama Tedavisi Riskli Midir?

Her tıbbi müdahale gibi bu tedavinin de az da olsa içerdiği riskler bulunmaktadır ancak bu riskler tamamıyla yanlış ve uygun olmayan müdahalelerden ve bu müdahalelerin uzman olmayan kişilerce yapılmasından kaynaklanır. Bahsedilen şartlar sağlandığı ve rutin bakımların aksatılmadığı sürece son derece güvenli bir tedavi bir tedavi biçimidir.

Porselen kaplama kimler yaptırabilir?

· Çeşitli nedenlerden dolayı diş veya ya da dişlerini kaybetmiş olan kişiler…

· Kırık dişlere sahip rengini yitirmiş veya ya da şekil bozukluğu olan dişlere sahip kişiler…

· Diş Teli tedavisi istemeyen kişiler…

· 18 yaşından büyük herkes bu tedaviyi görebilir.

Share:
Call Now ButtonRandevu İçin Arayın