Warning: Creating default object from empty value in /home/enginavci/public_html/wp-content/plugins/stm-post-type/redux/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/enginavci/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 646

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/enginavci/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3724
Edremit Diş Hekimi Engin Avcı | Edremit Diş Hekimi Dt. Engin Avcı

Dt. Engin Avcı

1961 yılında Samsun’da doğdum. İlk ve ortaokulu burada tamamlayıp liseyi İstanbul’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldum.

1984 yılında fakültede hasta ağzında çalışmaya başladım ve askerlik dahil halen çalışmaktayım.

İstanbul Diş Hekimleri Odası’nda çeşitli komisyonlarda ve TDB Kongrelerinde görev aldım.

Fakültede verilen temel  eğitimin yetersiz kalması nedeniyle mezuniyet sonrası “Sürekli Diş Hekimliği Eğitimi” kapsamında çeşitli teorik ve pratik eğitimlere katılıp SDE Sertifikası sahibi oldum.

Ulusal ve uluslar arası kongrelere ve  seminerlere katılarak, teorik eğitim için yayın takip ederek ve pratik kurslara katılarak mesleğimi geliştirmeye çalıştım. İmplantoloji gibi diş hekimliğindeki çok önemli gelişmeleri zamanında yakalamak amacıyla teorik eğitimler ve pratik kurslara dahil olarak yeni gelişen materyal ve teknikler konusunda kendimi güncelleme gayreti içinde oldum. Bu çabam hala devam etmektedir.

Mesleki çalışmalarım dışında yardım amaçlı sivil toplum örgütlerinde ve aktivitelerde görev aldım. Bu çalışmalarımın bazılarını kurumsal olarak (örneğin Acil İhtiyaç Projesi Vakfı)  bazılarını ise bireysel olarak kendim organize ettim. (örneğin Çocuk Esirgeme Kurumlarına yardım kampanyası düzenlemek)

Çocukluğumdan beri yaptığım masa tenisi sporunda Milli Takım seviyesinde yarışmalara katıldım ve hala bu sporu yapmaktayım.

2000 yılında geçirdiğim bir trafik kazası sonucu sol ayağımı diz altından kaybederek engelli vatandaşlarımızın arasına katıldım.

Bu konuda da Türkiye Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Fiziksel Engelliler Federasyonu kurucu üyesi ve Genel Sekreterliği yaptım.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yönetim kurulu üyeliğini iki dönem yürütüp verilen görev ile Türkiye’de engelli masa tenisini  resmi bir branş olarak başlatma onuruna sahip oldum. Ne büyük gururdur ki sporcularımızdan bazıları 2016 Paralimpik Oyunlarında (engelli olimpiyatları olarak bilinir) Şampiyon ,bazıları Dünya Şampiyonu,  bazıları ise Avrupa Şampiyonu oldular.. ITTF (Uluslar arası Masa Tenisi Federasyonu) içinde Para Table Tennis Komisyonu’nda 16 üyeden biriyim.

 

Halen Bedensel Engelliler Masa Tenisi Derneği başkanlığını yürütmekteyim.

2017 yılında eşimle birlikte Edremit’e yerleştim ve son muayenehanemi burada oluşturdum. Hacıarslanlar köyünde yaşamaktayız.

Halen diş hekimliği Balıkesir’in Edremit ilçesinde sürdürmekte ve masa tenisi çalışmalarıma devam etmekteyim.

Edremit Diş Hekimi

Call Now ButtonRandevu İçin Arayın